У лютому 2022 року в Європі зміняться правила в’їзду для туристів

  • Рада Європейського Союзу ухвалила нові рекомендації щодо подорожей під час пандемії.
  • Дозвіл на в’їзд до ЄС надаватимуть за індивідуальним санітарним статусом людини.
  • Нові правила не стосуватимуться дітей до 12 років, туристів з особливим статусом та транскордонних маятникових мігрантів.

З 1 лютого 2022 року в Європейському Союзі (ЄС) набудуть чинності нові правила в’їзду для іноземців. Дозвіл на відвідування Європи визначатимуть за індивідуальним статусом людини, а не за епідеміологічною ситуацією в країні, звідки подорожує турист. 

Заборона розповідає про нові правила в’їзду іноземців до країн Європейського Союзу.


Нові правила в’їзду до ЄС: що потрібно знати

Рада Європейського Союзу погодила нові рекомендації для туристів щодо в’їзду в країни ЄС. При їх ухваленні враховувалося значне збільшення кількості вакцинованих осіб та поширеність цифрових COVID-сертифікатів.

«Згідно з новими рекомендаціями, заходи щодо боротьби з COVID-19 повинні застосовуватися з урахуванням статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні», — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

З 1 лютого 2022 року основними підставами для в’їзду в країни ЄС стануть:

  • сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14-ти і не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення;
  • негативний результат ПЛР-тесту, який турист має отримати не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону (також підходить і негативний результат експрес-тесту на антиген, який дійсний протягом 24 годин);
  • довідка про одужання із поміткою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло більше 180 днів.

Ця інформація має бути підтверджена чинними цифровими сертифікатами Євросоюзу. Людей, які не мають такого сертифікату, можуть зобов’язати пройти ПЛР або експрес-тестування до або після прибуття до ЄС протягом 24 годин.

Ці вимоги не стосуються таких категорій іноземців:

  • мандрівники з особливим статусом (наприклад, медичні працівники, дипломати, сезонні працівники, дослідники в галузі охорони здоров’я тощо);
  • люди, які подорожують за транскордонною маятниковою міграцією (щодня або щотижня перетинають кордон по дорозі на роботу і додому);
  • діти до 12 років.

Нові рекомендації Ради ЄС не є юридичним зобов’язанням. Країни-члени самостійно повинні прийняти рішення щодо їх імплементації.

Раніше Заборона розповідала про прогнози ВООЗ щодо закінчення пандемії коронавірусу у Європі та в Україні.

Додати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.